top of page

Pro skupiny

 

Při koncertech se společně oddáváme konejšivým zvukům tibetských zpívajících mís, meditujeme nebo jen tak relaxujeme. Při dílnách se pak učíme jak se s tibetskou mísou pracuje. V této chvíli vám jsou k dispozici dva druhy dílen: jedna je zaměřená na masáž zvukem tibetské mísy a druhá na použití zvuku jako nástroje na cestě k meditaci neboli Nada jóga, jóga zvuku.

 

Budete-li mít zájem o to uspořádat ve vašem studiu nebo jiném vhodném prostoru koncert nebo některou z dílen, pak mě prosím neváhejte kontaktovat, často je třeba plánovat hodně dopředu.

 

S mísami jezdím po Čechách i Slovensku a hovořím jak česky, tak anglicky.

 

Skupinové akce s tibetskými mísami se hodí do jóga centra nebo čajovny, na podobně zaměřený festival nebo jako součást programu jógového víkendu či soustředění. Je možné uspořádat i soukromý koncert u vás doma.

Seznámení s tibetskými mísami

 

Co to tibetská mísa je? Kde se vzala a z jakého materiálu se vyrábí? Jak se na ní hraje? Jak se s ní pracuje? K čemu slouží a jak působí její zvuk? Jak poznat tu správnou? 

Odpovědi na tyto a další otázky čekají na návštěvníky tohoto úvodního setkání, které je rozděleno do dvou bloků. První blok je povídací a zkoušecí, během kterého hodně mluvím a předvádím a ten druhý je vychutnávací, během kterého mlčím a zvučím tibetské mísy pro potěšení přítomných.

 

Tento program trvá zpravidla kolem dvou hodin.

Meditační koncert tibetských mís

 

Koncert tibetských mís neboli relaxačně meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Během koncertu se naše tělo i mysl dostávají do hluboce uvolněného stavu, při kterém dochází k podpoře cirkulace životní energie též známé jako prána, k regeneraci těla na buněčné úrovni a k relaxaci moderním životem přetížené mysli. Působení zvuků tibetských mís na člověka bylo zkušeností stovek let ověřeno jako velmi blahodárné a není náhoda, že se tento fenomén začíná v západním světě probouzet právě dnes.

 

Koncerty jsou samozřejmě otevřené všem, nejen meditace chtivým, a užít si ho můžete jak v sedě tak v leže.

Dílna na téma masáž zvukem

 

Používání zvuku tibetských zpívajících mís má v himálajské oblasti dlouhou tradici. Je prokázáno, že má zvuk zpívajícich mís pozitivní vliv nejen na lidskou koncentraci a kvalitu vnímání celkově, ale zároveň napomáhá i při snižování krevního tlaku a redukci stresu.

Během této tříhodinové dílny se o tibetských mísách dozvíte spoustu zajímavých informací, naučíte se jak na tibetskou mísu hrát, ale hlavně dostanete možnost si vyzkoušet jaké to je takovou masáž zvukem tibetské mísy dávat a dostávat. Tato intenzivní technika je obzvláště účinná při detoxikaci těla a má velmi blahodárný vliv na kvalitu vody v našich tělech.

 

Více se o technice masáže zvukem dočtete zde.

Nada yoga neboli zvuk tibetských mís a meditace

Během této dílny se zabýváme použitím zvuku tibetských zpívajících mís jako nástroje na cestě k meditaci. Ve chvílích skutečné meditace, kdy je naše mysl v naprostém klidu a uvolnění, začne náš mozek fungovat v tzv. hladině théta. V tomto stavu dochází díky volné cirkulaci prány naším tělem k regeneraci fyzického těla na buněčné úrovni a zároveň se v tomto módu bytí nabízí příležitost k tzv. 'probuzení' neboli přímému prožití naší skutečné Podstaty. K takovému rozpoložení a vhledům dochází zpravidla až ve chvílích, kdy naší mysli umožníme se zklidnit natolik, že nás svým nepřetržitým analyzováním a fantazírováním přestane „rušit“.

 

Podrobnější popis této dílny najdete zde.

bottom of page