top of page

Pár slov o mně

Jmenuji se František Horváth a pracuji se zvukem tibetských zpívajících mís a léčivým potenciálem lidského hlasu. Prací s tibetskými mísami se intenzivně zabývám od roku 2008. Během mého studia rozsáhlých oblastí vibroakustické terapie jsem se měl možnost učit od takových mistrů jako je Simon Heather, zakladatel britské College of Sound Healing nebo Dr. Lobsang Dhondup Tsang, který je jedním z léčitelů Dalajlámova doktora v Institutu tibetské masáže v indickém městě McLeod Ganj (Dharamsala). Prošel jsem učitelským výcvikem práce s tibetskými mísami u mistra zvuku Kalyana Krishny Tamrakara v nepálském Kátmándú a také jsem registrovaným zvukovým masérem metody Petra Hesse na německém Institutu Petra Hesse.

 

Tibetské zpívající mísy jsou již roky neodmyslitelnou součástí mého života a nadále mi pomáhají v sobě i v lidech kolem podporovat zdraví a v dnešní době tak vzácný klid mysli. V tónech tibetských mís nacházím hloubku, klid a uvolnění, stavy tak důležité pro zdravý tělesný i mentální vývoj. Postupem času jsem i díky zpívajícím mísám mohl poznat, co to skutečně je meditace - ten stav naprostého odevzdání a splynutí s naší nejhlubší Podstatou. Největším potenciálem tibetských zpívajících mís je v mých očích právě schopnost nás hluboce uvolnit, ztišit mysl a umožnit nám tím nahlédnout naší pravou Podstatu a dosáhnout sjednocení - skutečný cíl veškeré jógy.

 

Zvuk tibetských mís také léčí, očišťuje tělo od toxinů, rozpouští energii vyžitých mentálních vzorců, podporuje proudění prány a revitalizuje tělesné tekutiny, navozuje pocit spokojenosti, vyrovnanosti a jasnosti a napomáhá hojení. Ale o účincích a použití tibetských mís se toho dočtete víc jinde na těchto stránkách.

 

V současné době se plně věnuji práci se zvukem zpívajících mís a pořádám po České republice meditačně relaxační koncerty, semináře a praktické dílny zaměřené na použití zvuku těchto nástrojů v domácím léčitelství.

Další důležitou součástí mého života je také práce s tělesně postiženými, za kterou jezdím do Anglie.

 

Kéž jsou vám informace k nalezení na těchto stránkách k užitku. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že i ve vašem životě mohou tibetské mísy hrát pozitivní a transformativní roli.

 

Přeji vám pevné zdraví, v duši klid a těším se někdy na Cestě na shledanou. Vítejte na stránkách Kouzla zvuku! 

 

Váš František Horváth

tibetské mísy
František Horváth
František Horváth zpívající mísy
František Horváth sound healing
František Horváth tibetské mísy

"Nač certifikáty? Jsou to jen papíry!" slýchávám. A byly doby, kdy bych s tím souhlasil. Jenže čím jsem zkušenější tím jasněji vidím to, co se skrývá za těmito papíry - odhodlání, spousta investovaného času a peněz a především také tradice ověřená a zdokonalovaná generacemi praktikujících léčitelů. Proto věřím, že právě tyto "papíry", mají velkou rozlišovací hodnotu.

bottom of page