top of page

Několik základních otázek týkajících se zvukové terapie

 

 

Co je zvuková terapie?

Použití zvuku hlasu a jiných nástrojů k vyvážení těla, mysli a ducha.

 

Co je filozofií zvukové terapie?

Tělo je tvořeno energií vibrující na různých frekvencích. Nemoc je způsobena rozladěním a následnou disharmonií na tělesné, mentální nebo emoční úrovni. Zvuková terapie pomáhá tělu a mysli se dostat zpátky do souladu s naší duševní složkou.

 

Jaké jsou výhody zvukové terapie?

Zvuková terapie stimuluje přirozené tělesné léčebné mechanismy - posiluje imunitní systém, detoxifikuje vnitřní orgány, zmírňuje bolesti hlavy, menstruační bolesti, bolesti zad, napravuje poruchy spánku a mnoho dalších zdravotních potíží.

 

Je zvuková terapie bezpečná?

Zvuková terapie je přirozená forma léčby a je naprosto bezpečná, je-li vykonávána kvalifikovaným léčitelem. Zvuková terapie by měla být používána jako doplněk lékařského ošetření. Nikdy byste neměli ukončit léčbu nebo vysazovat léky bez souhlasu vašeho ošetřujícího lékaře.

 

Co se děje během zvukové seance?

Budete ležet na zádech nebo na břiše (zcela oblečení) zatímco budu kolem vašeho těla nebo na vašem těle vytvářet různé zvuky pomocí tibetských zpívajících mís.

 

Jak dlouho trvá taková zvuková seance?

Běžně trvá terapie zvukem mezi 60 až 90 minutami.

 

Co budu během zvukové seance cítit?

Někteří lidé mají pocit hluboké nikdy nezažité relaxace. Někteří lidé „vidí“ různé barvy. Někdy mají lidé i několik minut se zesilující přívaly emocí, které náhle vymizí. Takové příznaky jsou v pořádku, protože indikují hluboké uvolnění a otevření se, které jsou k úplnému uzdravení nezbytné.

 

Co dělat po seanci?

Až přijdete domů, vypijte hodně vody, pomůže to vašemu tělu vyplavit uvolněné toxiny. Většina lidí se po zvukové seanci cítí hluboce uvolněná, a proto se po takové seanci nedoporučuje pracovat nebo sedat za volant na delší vzdálenosti. Po zvukové seanci bychom měli zachovat třídenní přechodné období klidu, kdy v těle probíhají různé zvukem vybuzené léčebné procesy. Je možné, že budete během tohoto období, kdy tělo integruje právě obdrženou zvukovou terapii, cítit různé bolesti. Mohou se totiž na chvíli objevit staré symptomy a dlouho zapomenuté bolesti, které byly v minulosti potlačeny léky, a které se díky ošetření zvukem uvolnily. Tyto „vyplavené“ symptomy brzy zmizí navždy.

 

Jak často je takové ošetření potřeba?

Většina lidí potřebuje k tomu, aby dostala svoje tělo opět do rovnováhy více než jednu zvukovou seanci. Doporučuje se absolvovat tři ošetření během jednoho týdne a po těchto třech seancích pak posoudit, jak se váš stav změnil a bude-li třeba ve zvučení pokračovat nebo je-li třeba některé části ošetření vaší situaci přizpůsobit. Obecně platí, že čím je neduh vážnější, tím víc zvukových ošetření bude zapotřebí.

 

Za jak dlouho uvidím výsledky?

To, za jakou dobu se uzdravíte, záleží především na vás. Po skončení zvukového ošetření se budete cítit hluboce uvolnění a odpočatí. Ve chvílích, kdy se naše tělo opravdu uvolní, se totiž zesílí náš imunitní systém a tělu je tak umožněno zahájit ozdravné procesy, které mu nejsou v běžném aktivním stavu přístupné.

 

Co je takový zvukový terapeut za člověka?

Zvukový terapeut je pouze prostředník (katalyzátor chcete-li), který Vám pomůže v těle i mysli znovu nastolit vnitřní klid. Nejlepších výsledků dosáhneme, má-li klient mysl otevřenou a je léčbě zvukem nakloněn.

 

Můžu si provádět terapii i sám/-a?

Schopnost léčit sebe nebo ostatní máme všichni. Je ale třeba se s naším vnitřním léčebným potenciálem nejdříve spojit, najít ho a osvojit si ho. Právě taková zvuková seance vám může pomoct se s těmito hlubšími stránkami vaší osobnosti spojit a odhalit tak směr vám vlastní.

 

Může se i ze mě stát zvukový terapeut?

Každá lidská bytost se s léčebným potenciálem rodí. Někteří lidé si ale zvolí tento potenciál rozvinout a účastní se různých dílen a kurzů. Je to volba každého jedince vyplývající z jeho unikátního nastavení. Každý máme vlohy pro něco jiného.

bottom of page