top of page

Různosti

 

Zpívající mísy Thadobati

Zpívající mísy Thadobati patří v dnešní době k těm vzácnějším a řadí se svým věkem ke starožitným - to znamená, že byly vyrobeny před více než padesáti lety. Vyznačují se plochou základnou, poměrně kolmými stěnami a často výraznou patinou. Někdy bývají zdobené linkami, kroužky nebo...

"Když zvuk léčí..."

Článek o tibetských mísách a mini rozhovor pro internetový portál Asianstyle.cz.

Jak pečovat o zpívající mísu

Zpívající mísa, často též nazývaná tibetská, je překrásný nástroj, o který je třeba se čas od času postarat. Tibetské míse stačí ke spokojenosti málo, ale i to málo se dá pokazit. Nedávno jsem se doslechl o tom, že někteří “odborníci” radí mísu při čištění brousit smirkovým papírem. To je, prosím vás, čin ryze barbarský...

Ručně tkané koberce z Kašmíru - KOBERCINO

Moje manželka Bianka se zamilovala. A nejen do mě, ale i do těchto překrásných ručně tkaných koberců. Několik těchto úchvatných kousků se poté rozhodla dovézt a nabídnout k prodeji. Galerii najdete na stránkách www.kobercino.cz.
Koberce jsou k osahání a prohlédnutí po předchozí dohodě v Medírně na adrese Sekaninova 22, Praha 2.

Adyashanti - Když se Duch probudí

Přeložil a otitulkoval jsem krátké video mého učitele Adyashantiho. Probuzení, meditace a práce se zvukem tibetské mísy spolu podle mě úzce souvisí, takže vám sem čas od času podobná videa budu přinášet.
Kéž je vám to k dobru.

Rozhovor na Svobodném vysílači

Rozhovor pro internetové rádio Svobodný vysílač ze dne 20. září 2017. Samotný rozhovor začíná od 2 min. 55 sec.
Odpusťte mi prosím mé občasné zakoktání, na rozhovory nejsem zvyklý a tudíž mě místy jímá nervozita. 
Kéž je to celé k něčemu dobré.

Zpívající obchod má zas co nabídnout

Ve Zpívajícím obchodě je opět k nalezení široká nabídka zpívajících mís i se zvukovými ukázkami. Jsou tam v tuto chvíli k nalezení mísy typu Thadobati a Cobrebati, mezi kterými najdete i několik skvostných starožitných kousků.
Vzhůru do průzkumu! Přeji příjemný poslech.

Video z výpravy do vesnice zpívajících mís

Jak se vyrábí tibetská zpívající mísa? To, že je to proces náročný, jsem tušil, ale kolik práce se do jedné zpívající mísy dá ve skutečnosti, mě šokovalo.

 

V roce 2013 jsem dostal příležitost si splnit sen a jet se podívat, jak vzniká tibetská zpívající mísa. V tomto případě se nejedná o jakousi továrnu nebo výrobnu, ale rovnou o celou oblast, tedy několik vesnic, kde se většina obyvatel věnuje výrobě těchto vznešených nástrojů.

Slyšte, slyšte! Největší showroom tibetských zpívajících mís v Čechách je otevřen!

Podařilo se mi v Praze otevřít showroom s největším výběrem tibetských zpívajících mís v Čechách. Nerad bych přeháněl, ale výběr z více než šedesáti tibetských zpívajících mís v této chvíli jinde v Čechách pravděpodobně nenajdete. Pokud ano, dejte mi prosím vědět. Každopádně jste u mě v Medírně vítáni. Dáte si čaj, posedíte, pozvučíte a v klidu a pohodě si vyberete tu právě vaší zpívající učitelku. 

Není to klasický kamenný obchod a proto je nutné si předem domluvit schůzku. Ale i právě díky tomu budete mít na výběr klid.

Těším se na shledanou. 

Výlet do centra Petra Hesse

Petr Hess je jedním z hlavních průkopníků zvukové terapie v Evropě a jeho centrum je místem s pravděpodobně největším výběrem zpívajících mís v Evropě, ne-li na světě. Tisíce zpívajících mís, desítky gongů a mraky různých cinkátek, vynálezů a příslušenství. Nedávno jsme se tam s mojí Ženou Biankou vypravili a nestačili jsme zírat. A vy teď můžete zírat taky...

Článek o dílně s tibetskými mísami v Trutnově

Překrásné Sadhana Yoga studio Ilony Limberské hostilo v jeden den hned dvě dílny zaměřené na práci s tibetskou mísou. Prostor je to kouzelný a tak se stalo, že se informace o našem podniku dostala i do místních médií. Článek s fotkami najdete v odkazu.

Krátké video z Jemného světa

Velmi stručné video ohlédnutí za únorovým zvukovým soustředěním v Jemném světě. Byl to intenzivní průzkum a tímto děkuji všem, kteří se jej zúčastnili a těším se na příště.
Nada Brahman - Bůh je zvuk.

Adyashanti - Cesta osvobození

Hle, přátelé zvukomilci! Vy všichni, kdo jste na Cestě! Přeložil jsem pro vás jedno veleužitečné dílko - Cesta osvobození od Adyashantiho.

Knížka je dostupná pouze ve fyzické formě na vyžádání.

Kéž je vám to k užitku.

Namasté

Proč mít doma tibetskou mísu?

Rozhovor o tibetských mísách pro magazín Maitrea. O mé cestě s tibetskými mísami a mnohem víc. Nezbývá než si jej přečíst...

Slyšte! Slyšte! Zpívající obchod je otevřen!

Vážení a drazí milovníci tónů tibetských zpívajících mís,

dovoluji si Vás tímto pozvat k nahlédnutí do mého zbrusu nového specializovaného obchůdku s tibetskými mísami. Najdete v něm výhradně zpívající mísy, které jsem tentokrát měl možnost vybírat osobně u výrobců v Nepálu. 
Tibetské mísy jsou mojí vášní, koníčkem, povoláním i radostí a moc mě těší, že Vám můžu kouzelný svět lahodných tónů těchto zpívajících krasavic a učitelek tímto způsobem zprostředkovat a přiblížit.

Zpívající obchod je tímto oficiálně otevřen. Vítejte!

Čerstvá zásilka mís z Nepálu

Vážení milovníci tónů zpívajících mís,

konečně dorazila zásilka ručně tepaných tibetských mís z Nepálu, kterou jsem byl v březnu osobně v Kátmándú vybírat. Za kvalitu tedy ručím vlastníma ušima a mám velkou radost z toho, že se o ně s vámi můžu podělit. V tuto chvíli jen stručně. Pod "Více" najdete další informace.
Děkuji.

Co byste měli vědět o zvukové koupeli

V dnešní době, kdy jsme zahlceni technologiemi, pocity zranitelnosti a globálními hrozbami, začíná být hledání cest jak zklidnit mysl a vnitřního klidu, důležitější než kdy předtím. Z tohoto hledání vzešla doposud nevídaná éra péče o sebe a své nitro, tzv. wellness. Spousta lidí začíná zkoumat alternativní léčebné metody, které jsou sice ve východních kulturách používány již hodně dlouhou dobu, ale pozornosti moderního člověka doposud unikaly.

Prosba o spolupráci

Vážení přátelé harmonických tónů tibetských mís slyšte!

 

Obracím se na vás s prosbou o spolupráci. Mám v úmyslu dát testovat vzorek tibetských zpívajících mís na jejich složení a rád bych vytvořil dostatečně velkou skupinu, která by měla vypovídající hodnotu. 

 

 

 

Pár slov o výletu do vesnice zpívajících mís

V tomto článku se dočtete o mém výletu do vesnice zpívajících mís v severní Indii, kde se tyto nástroje stále vyrábějí tradičním způsobem-tedy ručně. Článek dokresluje i pár fotek. A několik unikátních videí zatím stále čeká na zpracování. Za zpětnou vazbu nebo případné gramatické opravy vám předem děkuji.

Meditační zvukově terapeutické album Water Stories

​Konečně je na světě! V rámci projektu Tinnitrana Orchestra vyšlo dlouho zdokonalované album Water Stories. 

Díky kolegovi zvukovému mágovi Martinu Horáčkovi, se nám podařilo zachytit zvuk tibetských zpívajících mís v krystalicky čisté formě, jak se to podaří jen velmi zřídka. Nahrávka také obsahuje mluvený příběh o jejím vzniku, vedenou relaxaci a audio booklet.

 

 

Please reload

bottom of page