top of page

Celodenní seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami 

 

Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.

Rozvrh

 

10.00 - 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky, dotazy, diskuze) (2 h.)

12.00 - 13.00 Přestávka na oběd

13.00 - 16.00 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy (3 h.)

16.00 - 16.30 Přestávka

16.30 - 18.30 Meditační koncert a závěr (2 h.)

Meditační koncert tibetských zpívajících mís

 

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestatným zvukem doplní metrový Gong.

 

 

Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

 

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

 

Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

 

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

 

Zpívající mísy
Zpívající mísy
Zpívající mísy
Tibetské mísy

Cena a registrace

Cena semináře je 1500 Kč. Kapacita 16 osob.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na emailu kouzlo.zvuku@gmail.com. Jako registraci bude nutné složit nevratnou zálohu 500 Kč na účet č. 1453143017/3030. Do poznámky příjemci napište “Nada yoga_Vaše Jméno.” Před začátkem soustředění pak doplatíte zbytek částky, tedy 1000 Kč.

Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou. Jednotlivých bloků se nelze zúčastnit odděleně, pouze jako celku.

Místo konání

 

Soustředění se bude konat v prostorách jógového studia Jóga Ateliér

v Praze na adrese V Olšinách 3383/126a, Praha 10 - Strašnice. Ve studiu jsou k dispozici jógamatky, deky i meditační polštáře. 

tibetské mísy

Co s sebou

 

Oblečte se prosím pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžete přinést, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte, leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s hlubokým tónem a průměrem 18 - 23cm.

Oběd si lze dát u Vietnamců, v pizzerii nebo si přinést vlastní.

Na odpolední přestávku si s sebou přineste sváču, pokud si myslíte, že budete mít hlad, protože mezi dílnou a závěrečným koncertem nebude čas na to z prostoru odcházet.

K dispozici je kuchyňka s rychlovarnou konvicí, vařičem a mikrovlnkou.

Tento seminář slouží zároveň jako základ pro vážné zájemce o plné předání techniky tibetské masáže zvukem, jak jsem ji měl možnost se naučit od Dr. Lobsanga Dhondupa Tsanga, který byl jedním ze spolupracovníků dalajlámova doktora Yeshi Dhondena.

 

Seminář je vhodný jak pro pokročilé, tak pro úplné začátečníky.

V mých očích je toto zvukové soustředění výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících mís mnohem hlouběji, než je možné při akcích s kratším formátem. Ve výsledku plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís během jednoho dne! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě se je na co těšit.

S nejuctivější poklonou,

Váš František Horváth

tibetské mísy
bottom of page