Intenzivní seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami 

 

Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.

Rozvrh

 

10.00 - 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky) (2 h.)

12.00 - 13.00 Přestávka na oběd

13.00 - 16.00 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy (3 h.)

16.00 - 16.30 Přestávka

16.30 - 18.00 Meditační koncert a závěr ( 1,5 h.)

Meditační koncert tibetských zpívajících mís

 

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestatným zvukem doplní metrový Gong.

 

 

Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

 

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

 

Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

 

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

 

Této metodě jsem se měl možnost naučit přímo od Dr. Lobsanga Dhondupa Tsanga, jednoho z léčitelů dalajlámova doktora v severoindickém městě McLeod Ganj (Dharamsala), kde sídlí tibetská exilová vláda.

Zpívající mísy
Zpívající mísy
Zpívající mísy

Cena a registrace

Cena za toto soustředění je 1500 Kč.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na můj email kouzlo.zvuku@gmail.com. Jako registraci bude nutné vložit zálohu 500 Kč na účet č. 1453143017/3030. Do poznámky příjemci napište “Nada yoga_Vaše Jméno.” Před začátkem soustředění pak doplatíte zbytek částky, tedy 1000 Kč.

Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou. Jednotlivých bloků se nelze zúčastnit odděleně, pouze jako celku.

Místo konání

 

Soustředění se bude konat v prostorách mojí pracovny a galerie zvané Medírna v pražských Nuslích, ktera se nachází na adrese Sekaninova 22, Praha 2. Mapa ZDE. Parkovat lze přímo v Sekaninově ulici.

Co s sebou

 

Oblečte se prosím pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžete přinést vlastní, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte, leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s průměrem 18 - 20cm.

Podložky ani deky bohužel k dispozici nemám, takže si je prosím přineste s sebou. Při koncertě se ležet může, ale při workshopu se ležet přímo musí, tak aby vám bylo pohodlně. Meditační polštářek dle vlastního uvážení.

Na večerní přestávku si s sebou případně přineste sváču, pokud si myslíte, že budete mít hlad, protože mezi dílnou a závěrečným koncertem nebude čas na to z prostoru odcházet.

V mých očích je toto zvukové soustředění výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících mís mnohem hlouběji, než je možné při akcích s kratším formátem. Ve výsledku plných 6,5 hodiny práce se zvukem tibetských mís během jednoho dne! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě se je na co těšit.

S nejuctivější poklonou,

Váš František Horváth

tibetské mísy

Copyright © František Horváth 2015 - 2020. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování celku nebo části tohoto webu není povoleno a vyžaduje souhlas autora. Respektujte to prosím! Děkuji. IČ: 04184670, Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku Úřadu městské části Prahy 9 dne 22. 6. 2015. Nejsem plátcem DPH.