Intenzivní seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami 

 

Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.

Rozvrh

 

10.00 - 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky, dotazy, diskuze) (2 h.)

12.00 - 13.00 Přestávka na oběd

13.00 - 16.00 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy (3 h.)

16.00 - 17.00 Přestávka

17.00 - 19.00 Meditační koncert a závěr (2 h.)

Meditační koncert tibetských zpívajících mís

 

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestatným zvukem doplní metrový Gong.

 

 

Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

 

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

 

Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

 

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

 

Této metodě jsem se měl možnost naučit přímo od Dr. Lobsanga Dhondupa Tsanga, jednoho z léčitelů dalajlámova doktora v severoindickém městě McLeod Ganj (Dharamsala), kde sídlí tibetská exilová vláda.

Zpívající mísy
Zpívající mísy
Zpívající mísy
Tibetské mísy

Cena a registrace

Cena za toto soustředění je 1500 Kč. Kapacita 4 osoby.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na můj email kouzlo.zvuku@gmail.com. Jako registraci bude nutné vložit zálohu 500 Kč na účet č. 1453143017/3030. Do poznámky příjemci napište “Nada yoga_Vaše Jméno.” Před začátkem soustředění pak doplatíte zbytek částky, tedy 1000 Kč.

Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou. Jednotlivých bloků se nelze zúčastnit odděleně, pouze jako celku.

Místo konání

 

Soustředění se bude konat v prostorách mojí pracovny a galerie zvané Medírna v pražských Nuslích, ktera se nachází na adrese Sekaninova 22, Praha 2. Mapa ZDE. Parkovat lze přímo v Sekaninově ulici.

tibetské mísy

Co s sebou

 

Oblečte se prosím pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžete přinést vlastní, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte, leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s průměrem 18 - 20cm.

Podložky ani deky bohužel k dispozici nemám, takže si je prosím přineste s sebou. V prostoru je na podlaze koberec. Při koncertě se ležet může, ale při workshopu se ležet přímo musí, tak aby vám bylo pohodlně. Meditační polštářek dle vlastního uvážení.

Na večerní přestávku si s sebou případně přineste sváču, pokud si myslíte, že budete mít hlad, protože mezi dílnou a závěrečným koncertem nebude čas na to z prostoru odcházet.

V mých očích je toto zvukové soustředění výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících mís mnohem hlouběji, než je možné při akcích s kratším formátem. Ve výsledku plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís během jednoho dne! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě se je na co těšit.

S nejuctivější poklonou,

Váš František Horváth

tibetské mísy